O nás

Sami můžeme jít rychleji, ale společně dojdeme dále.

Vít Šilhavý je součástí volného uskupení advokátů a dalších odborníků zajišťující komplexní právní a daňové poradenství a compliance na území České republiky. Smyslem tohoto volného uskupení je vytváření synergií, sdílení know-how a vzájemná podpora profesního růstu, to vše za účelem stálého zkvalitňování poskytovaných poradenských služeb. 

Vít Šilhavý

Vít se v rámci své advokátní praxe věnuje právnímu poradenství úvěrovým a finančním institucím, právu obchodních korporací, projektovému financování a právu IT. Rovněž má rozsáhlé zkušenosti v oblasti práva veřejných zakázek.

Vedle práva se taktéž zabývá informačními technologiemi a je spoluzakladatelem IT společnosti Bill Systems s.r.o. zabývající se vývojem software pro správu (nejen advokátní) kanceláře. Je rovněž jedním ze spoluzakladatelů společnosti AML solutions s.r.o., společnosti zabývající se compliance v oblasti AML /CFT.
Během své právní praxe působil v řadě předních pražských advokátních kanceláří, a to i na vedoucích pozicích, a radil korporátní a privátní klientele i klientele z veřejného sektoru.

Vít pravidelně publikuje odborné články z různých oblastí práva.

Ve svém volném čase hraje na kytaru, věnuje se fotbalu a vymýšlí, jak pomocí technologií řešit nejrůznější problémy všedního i podnikatelského života.

Vít hovoří plynně anglicky a francouzsky.

Tel.: +420 602 437 849

E-mail: vit@silhavy-advokat.cz

Blanka Crháková

Blanka se ve své praxi zaměřuje na fúze a akvizice a právo obchodních společností, energetické právo a medicínské a farmaceutické právo. Má také rozsáhlé zkušenosti v oblasti práva TMT, kde se specializuje především na právo ochranných známek a autorské právo.

Zkušenosti získala v předních pražských advokátních kancelářích, přičemž byla součástí jak energetického, tak TMT týmu.

Blanka pravidelně publikuje odborné články z různých oblastí práva, zejména však ráda sleduje novinky v oblasti obnovitelných zdrojů energie, elektromobility, moderních technologií a médií.

Mezi její zájmy patří literatura, film, moderní umění a ve volném čase také ráda sportuje. Pokud tedy není v kanceláři nebo v galerii, můžete ji najít v koňském sedle. 

Blanka hovoří anglicky, francouzsky a norsky.

Tel.: +420 605 437 063

E-mail: crhakova@silhavy-advokat.cz

Ondřej Procházka

Ondřej se ve své praxi zaměřuje na právní odvětví s ekonomickým přesahem, a to zejména na obchodní právo, kapitálové trhy, kryptoměny a firemní compliance.

Během své praxe prošel předními advokátními kancelářemi, kde nasbíral zkušenosti ve výše zmíněných oblastech.

Své dosavadní know-how se rozhodl uplatnit i mimo advokacii. Ondřej je spoluzakladatel společnosti Safe Whistlers, která poskytuje své služby v oblasti whistleblowingu.

Ve svém volném čase se rád věnuje cyklistice a dalším sportům. Dále se zajímá o investice do kryptoměn a akcií společností se zaměřením na moderní technologie. Ondřej hovoří anglicky a německy.

Tel.: +420 604 986 128

E-mail: prochazka@silhavy-advokat.cz

Jakub Pártl

Jakub se v rámci své advokátní praxe věnuje právnímu poradenství v oblasti M&A, právu obchodních korporací, právu IT a projektovému financování. 

Dále má rozsáhlé zkušenosti v přípravě obchodních kontraktů, poradenství investorům či start-upům a souvisejících vyjednáváních. 

Během své právní praxe působil v předních pražských či mezinárodních advokátních kanceláří, a to včetně manažerských pozic, a radil korporátní i privátní klientele. Jakub je naším externím kolegou. 

Ve svém volném čase sportuje, čte nebo sleduje kvalitní sci-fi. 

Jakub hovoří plynně anglicky, pasivně francouzsky a opakovaně začíná mluvit německy. 

Tel.: +420 724 960 987 

E-mail: partl@partl-advokat.cz

Dále spolupracujeme

Společnost AML solutions s.r.o. se dlouhodobě zabývá problematikou povinností spojených s AML/CFT.  Jejím cílem je zvýšit všeobecnou informovanost o problematice AML, pomoci povinným osobám se řádně vypořádat s jejich povinnostmi a ulehčit jim od nezbytné administrativy. Kromě toho, že je práce baví, tvoří taktéž sehraný tým složený z řad advokátů, na který se můžete spolehnout.

Společnost Bill Systems s.r.o. je technologickým startupem zabývajícím se oblastí automatizace a digitalizace poradenských služeb se zaměřením na advokátní kanceláře a daňové poradce. Tým Bill Systems je složen jak z řad advokátů, tak zejména IT developerů, čímž je pro nás silným partnerem při řešení technických otázek spojených s právem ICT.

Pozemkový kompenzační fond se zabývá finančními kompenzacemi pro vlastníky pozemků, jejichž pozemek není možné plnohodnotně využívat kvůli platnému územnímu plánu města či obce. Rozsáhlé know-how členů jejich týmu je pro nás velkým přínosem při jednání s municipalitami, ale i při vymáhání různorodých majetkových nároků.